29. Únor 2024

OMNIPOL sponzorem akce Letecký sportovec roku 2023

Naše průmyslová skupina byla hrdým sponzorem akce Letecký sportovec roku 2023. Slavnostního udílení cen, které se konalo v sobotu 24. února v divadle v Ústí nad Labem, se za OMNIPOL zúčastnil prezident Jiří Podpěra. Na galavečeru mluvil například s prezidentem republiky Petrem Pavlem či s velitelem vzdušných sil Armády České republiky generálmajorem Petrem Čepelkou.

Cílem události bylo povznést v České republice ne příliš známý letecký sport až na mezinárodní úroveň.

„Být sponzorem akce, kde jsou oceňováni nejlepší letečtí sportovci, je pro nás skvělou příležitostí, jak podporovat aktivity spojené s letectvím. To má v tuzemskou silnou tradici a nezpochybnitelné místo,“ říká prezident skupiny Jiří Podpěra.

Mezi dalšími významnými hosty galavečera byl ještě europoslanec Alexandr Vondra či generální ředitel Řízení letového provozu Jan Klas.

O vítězích soutěže „Letecký sportovec roku 2023“ rozhodovala v tajném hlasování dvanáctičlenná porota. Vítězem se stala Alena Netušilová, která si v uplynulém roce připsala již druhý titul mistryně světa v kategorii plachtění.

Druhé místo obsadil tým akrobatů Tomáš Michálek, Jan Adam a Marek Veselý. Tito tři mladí letci ovládli mistrovství světa v kategorii bezmotorového létání. Na třetím místě se pak umístil tým parašutistek Lenka Buršová, Daniela Macichová, Blanka Vojtková, Michaela Mynářová, Andrea Novotná a Andrea Funková.